top bottom
نیاز ، خواسته و تقاضای مشتری

نیاز ، خواسته و تقاضای مشتری

نیاز انسانی اصلی ترین و پایه ای ترین اصطلاح در بازاریابی است. خواست از نیاز انسان نشات می گیرد و شخصیت فرد و فرهنگ به آن شکل می دهد.

مرکز آموزش گروه GISP | ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

نیاز انسانی اصلی ترین و پایه ای ترین اصطلاح در بازاریابی است. نیاز یعنی حس محرومیت.نیازها شامل نیاز های فیزیکی همانند غذا ، لباس و امنیت و نیازهای اجتماعی همانند تعلق داشتن و نیازهای فردی کسب دانش و ... هستند .بازاریاب ها نیازها را خلق نمی کنند بلکه راه حلی برای آن ها می یابند.

خواست از نیاز انسان نشات می گیرد و شخصیت فرد و فرهنگ به آن شکل می دهد. به عنوان مثال همه انسان ها به غذا نیاز دارند ولی آمریکایی ها با ساندویچ بزرگ مک دونالد و هندی ها با برنج طعم دار شده با ادویه ها را می خواهند.جامعه به خواست شکل می دهد و آن را در قالب چیزی بیان می کند که می تواند نیاز افراد ساکن در یک منطقه جغرافیایی را تامین کند.هنگامی که خواست از حمایت و پشتیبانی قدرت خرید برخوردار شد ، به صورت تقاضا در می آید.

شرکت هایی مانند GISP  که از نظر بازاریابی عملکردی عالی دارند ، پا را از این مرزها فراتر گذاشته و درصدد درک نیازها و خواست ها و تقاضاها برمی آیند.آن ها در مورد مشتریان تحقیق و هزاران دادده مربوط به مشتریان را تجزیه و تحلیل می کنند.همه نیروها در هر سطحی با مشتریان در تماس نزدیک هستند.

 

آخرین مطالب آموزشی

بوش سیلندر و وظایف آن در موتور خودرو
یک موتور درون‌سوز از اجزای ثابتی تشکیل شده است که سیلندر و پیستون را می‌توان اصلی‌ترین آن‌ها دانست. پیستون قسمت متحرک و سیلندر قسمت ثابت یک موتور است.
آشنایی با سنسورهای خودرو: سنسور یا سوئیچ اینرسی
در این مقالات فنی قصد داریم سنسور‌های مختلف خودرو و کارکرد هر یک را به اختصار مرور کنیم. به علاوه در هر مقاله خرابی‌های رایج در سنسورها و راه‌های تشخیص آن را مرور می‌کنیم. در این بخش به سراغ سنسور اینرسی یا سوئیچ اینرسی خواهیم رفت.
آشنایی با سنسورهای خودرو: سنسور دور موتور
در این مقالات فنی قصد داریم سنسور‌های مختلف خودرو و کارکرد هر یک را به اختصار مرور کنیم. به علاوه در هر مقاله خرابی‌های رایج در سنسورها و راه‌های تشخیص آن را مرور می‌کنیم. در این بخش به سراغ سنسور دور موتور یا سنسور موقعیت میل لنگ خواهیم رفت.
دانستنی‌های سفر در تابستان: با خودرویی که جوش آورده چه کنیم؟
سفر با خودرو به ویژه، یک سفر تابستانی همراه با خانواده می‌تواند بسیار لذت بخش باشد اما خرابی ماشین در سفر می‌تواند همه چیز را خراب کند. در این مقالات قصد داریم خرابی‌های خودرو که ممکن است در سفر با آن‌ها برخورد کنید و راه‌های رفع سریع آن تا رسیدن به تعمیرکار را مرور کنیم. در این بخش به سراغ جوش آوردن ماشین می‌رویم.
شیشه های پایین یا کولر، مساله این است؟
استفاده از کولر و یا پایین آوردن شیشه ها یکی از دغدغه های رانندگان در روزهای گرم به ویژه در فصل تابستان است. در اینجا به این مساله خواهیم پرداخت که کدام یک از این دو روش بهتر است.
Preloader