top bottom
نیاز ، خواسته و تقاضای مشتری

نیاز ، خواسته و تقاضای مشتری

نیاز انسانی اصلی ترین و پایه ای ترین اصطلاح در بازاریابی است. خواست از نیاز انسان نشات می گیرد و شخصیت فرد و فرهنگ به آن شکل می دهد.

مرکز آموزش گروه GISP | ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

نیاز انسانی اصلی ترین و پایه ای ترین اصطلاح در بازاریابی است. نیاز یعنی حس محرومیت.نیازها شامل نیاز های فیزیکی همانند غذا ، لباس و امنیت و نیازهای اجتماعی همانند تعلق داشتن و نیازهای فردی کسب دانش و ... هستند .بازاریاب ها نیازها را خلق نمی کنند بلکه راه حلی برای آن ها می یابند.

خواست از نیاز انسان نشات می گیرد و شخصیت فرد و فرهنگ به آن شکل می دهد. به عنوان مثال همه انسان ها به غذا نیاز دارند ولی آمریکایی ها با ساندویچ بزرگ مک دونالد و هندی ها با برنج طعم دار شده با ادویه ها را می خواهند.جامعه به خواست شکل می دهد و آن را در قالب چیزی بیان می کند که می تواند نیاز افراد ساکن در یک منطقه جغرافیایی را تامین کند.هنگامی که خواست از حمایت و پشتیبانی قدرت خرید برخوردار شد ، به صورت تقاضا در می آید.

شرکت هایی مانند GISP  که از نظر بازاریابی عملکردی عالی دارند ، پا را از این مرزها فراتر گذاشته و درصدد درک نیازها و خواست ها و تقاضاها برمی آیند.آن ها در مورد مشتریان تحقیق و هزاران دادده مربوط به مشتریان را تجزیه و تحلیل می کنند.همه نیروها در هر سطحی با مشتریان در تماس نزدیک هستند.

 

آخرین مطالب آموزشی

گاید سوپاپ، پشتیبان سوپاپ های هوا و دود
گاید سوپاپ قطعه ای استوانه ای شکل از فلز است که یا به صورت یکپارچه با سرسیلندر ریخته گری می شود و یا با فشار در سرسیلندر جای می گیرد.
میل بادامک، قطعه ای حیاتی در موتور خودرو
میل بادامک ها یکی دیگر از اجزاء حیاتی خودرو می باشند که موتورهای احتراقی را قادر به انجام کار می کند. اما میل بادامک چیست و چرا نقش مهمی در موتور خودرو دارد؟
آشنایی با انواع بازاریابی
بازاریابی انواع مختلفی دارد و در کشورهای مختلف به صورتی متنوع انجام می‌شود. هدف اصلی مدیران کسب و کارهای مختلف از استفاده از شیوه‌های متفاوت بازاریابی ایجاد یک برند معتبر و شناخته شده است.
تفاوت بازاریابی و فروش به زبان ساده
در تجارت های کوچک و در وهله نخست اغلب افراد بازاریابی و فروش را دو مفهوم یکسان می‌دانند، اما این دیدگاهی اشتباه است و این دو موضوع تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.
شاتون، متصل کننده پیستون به میل لنگ
شاتون یکی از اجزاء موتور خودرو است که حرکت را از پیستون به میل لنگ منتقل کرده و به عنوان یک اهرم عمل می کند. این قطعات معمولا از آلیاژهای آلومینیوم ریختگی و یا فولاد تولید می شود و به منظور تحمل تنش های دینامیکی از سوی احتراق و حرکت پیستون، طراحی می شوند.
Preloader