top bottom
نیاز ، خواسته و تقاضای مشتری

نیاز ، خواسته و تقاضای مشتری

نیاز انسانی اصلی ترین و پایه ای ترین اصطلاح در بازاریابی است. خواست از نیاز انسان نشات می گیرد و شخصیت فرد و فرهنگ به آن شکل می دهد.

مرکز آموزش گروه GISP | ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

نیاز انسانی اصلی ترین و پایه ای ترین اصطلاح در بازاریابی است. نیاز یعنی حس محرومیت.نیازها شامل نیاز های فیزیکی همانند غذا ، لباس و امنیت و نیازهای اجتماعی همانند تعلق داشتن و نیازهای فردی کسب دانش و ... هستند .بازاریاب ها نیازها را خلق نمی کنند بلکه راه حلی برای آن ها می یابند.

خواست از نیاز انسان نشات می گیرد و شخصیت فرد و فرهنگ به آن شکل می دهد. به عنوان مثال همه انسان ها به غذا نیاز دارند ولی آمریکایی ها با ساندویچ بزرگ مک دونالد و هندی ها با برنج طعم دار شده با ادویه ها را می خواهند.جامعه به خواست شکل می دهد و آن را در قالب چیزی بیان می کند که می تواند نیاز افراد ساکن در یک منطقه جغرافیایی را تامین کند.هنگامی که خواست از حمایت و پشتیبانی قدرت خرید برخوردار شد ، به صورت تقاضا در می آید.

شرکت هایی مانند GISP  که از نظر بازاریابی عملکردی عالی دارند ، پا را از این مرزها فراتر گذاشته و درصدد درک نیازها و خواست ها و تقاضاها برمی آیند.آن ها در مورد مشتریان تحقیق و هزاران دادده مربوط به مشتریان را تجزیه و تحلیل می کنند.همه نیروها در هر سطحی با مشتریان در تماس نزدیک هستند.

 

آخرین مطالب آموزشی

نگاهی به بخش داخلی بلوک سیلندر
بوش سیلندر، پیستون و گژن پین از جمله قطعات موتوری بوده که درون بلوک موتور جای گرفته و به نوعی بخش داخلی بلوک سیلندر را شکل می دهند.
آماده سازی خودرو برای سرما
هوا این روز‌‎ها در کشور به سرعت در حال سرد شدن است و به نظر می‌رسد باید برای زمستان آماده شویم. در این مطلب مروری بر چند اقدام مهم خواهیم داشت که پیش از زمستان باید برای آماده سازی خودرو انجام دهید تا هم زمستان بی دردسری را پشت سر بگذارید و هم به موتور خودرو آسیب نرسد.
سرسیلندر خودرو و دلایل خرابی آن
از آنجا که عملکرد موتور درونسوز وابسته به احتراق سوخت در یک محیط بسته است، عملا باید قطعه‌ای وجود داشته باشد تا آن سوی بلوک سیلندر را مسدود کند و محیطی بسته برای ورود هوا و سوخت و سپس احتراق ایجاد کند.
بوش سیلندر و وظایف آن در موتور خودرو
یک موتور درون‌سوز از اجزای ثابتی تشکیل شده است که سیلندر و پیستون را می‌توان اصلی‌ترین آن‌ها دانست. پیستون قسمت متحرک و سیلندر قسمت ثابت یک موتور است.
آشنایی با سنسورهای خودرو: سنسور یا سوئیچ اینرسی
در این مقالات فنی قصد داریم سنسور‌های مختلف خودرو و کارکرد هر یک را به اختصار مرور کنیم. به علاوه در هر مقاله خرابی‌های رایج در سنسورها و راه‌های تشخیص آن را مرور می‌کنیم. در این بخش به سراغ سنسور اینرسی یا سوئیچ اینرسی خواهیم رفت.
Preloader