top bottom
هوش مصنوعی به کمک رانندگان می‌آید

هوش مصنوعی به کمک رانندگان می‌آید

استارتاپ تایوانی "مایند ترونیک ای‌ال"، نوعی اتاقک خودرو با ویژگی‌های هوش مصنوعی ارائه داده که می‌تواند میزان تصادفات ناشی از حواس‌پرتی راننده را کاهش دهد.

خبرگزاری گروه GISP | ۱۳۹۸/۱۱/۰۱

این استارتاپ نوعی اتاقک خودرو ابداع کرده که  علاوه بر راحتی بسیار، ویژگی‌هایی مبتنی بر هوش مصنوعی نیز دارد. این توانمندی، کنترل خودرو را به کامپیوتر منتقل می‌کند تا اگر راننده، بیمار یا بی‌دقت باشد، از عهده کنترل خودرو برآید.

اتاقک DMX برای پیشگیری از بروز مشکلات حین رانندگی یک سامانه بررسی داخلی دارد که سطح خستگی، حواس‌پرتی یا بیماری های ناگهانی راننده از جمله حمله قلبی را  بررسی قرار می کند و در صورت تشخیص خطر سامانه رانندگی خودران کار خود را آغاز می‌کند.

طرح کلی این اتاقک، از بالاترین سطح فناوری‌های خودران وسایل نقلیه بهره می‌برد و انتظار می‌رود تا سال 2030 به بهره‌برداری برسد.

"آدو چانگ"، بنیانگذار مایندترونیک ای‌ال گفت: معمولا یکی از دلایل بروز تصادف، رفتار راننده و مهارت کم اوست و سیستم  ما می‌تواند رفتار و مهارت راننده را پوشش دهد.


 

راهکارهای GISP برای اطمینان‌بخشی اصالت قطعات برای مصرف‌کنندگان
یکی از نگرانی‌هایی که همواره در زمان خرید قطعات یدکی در بازار وجود دارد، ریسک تقلب و عرضه قطعات غیر اصل است. در این میان گروه GISP که همواره بر عرضه قطعات ایرانی اصل تاکید دارد تمهیداتی اندیشیده تا اطمینان خریداران به خرید کالای اصلی جلب شود. در این زمینه با مهندس محسن میرزایی، مدیر مارکتینگ و برندینگ GISP گفتگویی داشتیم تا از راهکارهای این گروه برای تضمین اصالت قطعات در زمان خرید آگاه شویم.
همایش استانی گروه جی‌آی‌اس‌پی با شعار "همه ایران خانواده ماست" در رفسنجان برگزار شد
جمعه، هشتم آذر ماه، فعالان بازار قطعات یدکی شهرهای رفسنجان، کرمان، انار و شهر بابک شاهد برگزاری همایش استانی گروه جی‌آی‌اس‌پی در این شهر بودند.
مدیر تامین گروه GISP عنوان کرد: رونق اشتغال در صنعت قطعه‌سازی با حمایت از تامین‌کنندگان
در کسب و کارهایی مانند GISP هر چند بیش از هر چیز سمت توزیع و حضور در بازار قطعات یدکی دیده می‌شود، اما این کسب و کارها سمت دیگری نیز دارند که شاید کمتر دیده شود اما از نظر اهمیت، جایگاه بالایی دارند و آن سمت تامین قطعات و چگونگی ارتباط با تامین‌کنندگان است. مدیریت تامین در گروه GISP بر عهده مهرداد رحیمی نژاد است که در همین زمینه گفت وگویی با وی داشتیم.
 معاونت فروش و بازاریابی GISP عنوان کرد:برای تداوم رشد باید به دنبال بازارهای بین‌المللی باشیم
در بازار رقابتی قطعات یدکی با تعداد زیادی از تامین‌کنندگان و تولید‌ کنندگان، حفظ و ارتقا جایگاه یک برند و تدام و افزایش فروش کاری پیچیده و نیازمند تجربه بالا و البته بهره‌گیری از دانش روز است. مدیریت این امور در گروه GISP بر عهده معاونت فروش و بازاریابی است و مهندس حمیدرضا فاضلی مدیریت آن را بر عهده دارد که در حاشیه نمایشگاه در زمینه بخشی از فعالیت‌های این بخش و البته وضعیت بازار قطعات یدکی گفتگویی با وی داشتیم.
مدیر عامل گروه GISP؛ خدمات پس از فروش، اصلی ترین برنامه گروه است
بازار قطعات یدکی کشور و نظام اقتصادی حاکم بر آن سال‌ها است به صورت سنتی و بر اساس شبکه بنکداری اداره می‌شود اما در این بین گروه GISP بیش از یک دهه پیش با رویکردی متفاوت پا به بازار گذاشته و تلاش می‌کند شکل جدیدی از روابط میان تامین‌کنندگان قطعات یدکی، بازار قطعات یدکی و در نهایت مشتریان را به وجود آورد.
Preloader