top bottom

اخبار روز علمی

کوچکترین خودروی پرنده جهان در راه است
یک استارت آپی ژاپنی به نام SkyDrive آزمایش یک نمونه خودروی پرنده با اپراتور انسانی را آغاز کرده است.
رکورد سرعت حرکت در خیابان‌ها می‌شکند
یک محقق آمریکایی در حال انجام آزمایشاتی برای تولید یک شاسی فوق سبک خودرو است تا در طراحی اتومبیل جدیدی استفاده شود که بتواند با سرعت ۵۰۰ کیلومتر در ساعت در خیابان‌ها حرکت کند. در صورتی که این طرح عملی شود رکورد سرعت حرکت در خیابان‌های عادی خواهد شکست.
هوش مصنوعی به کمک رانندگان می‌آید
استارتاپ تایوانی "مایند ترونیک ای‌ال"، نوعی اتاقک خودرو با ویژگی‌های هوش مصنوعی ارائه داده که می‌تواند میزان تصادفات ناشی از حواس‌پرتی راننده را کاهش دهد.
جگوار با فناوری جدید انسان را فریب می‌دهد
جگوار از طراحی یک صندلی خودرو خبر داد که تغییر شکل می‌دهد و ذهن انسان را طوری فریب می‌دهد که کاربر تصور می‌کند در حال راه رفتن است!
ابتکار جالب جگوار لندرور در استفاده از گرم‌کن فرمان برای مسیریابی
جگوار لندرور از یک فرمان جدید هوشمند رونمایی کرده است که با گرم و سرد شدن می‌تواند به راننده بگوید که چه زمانی باید تغییر مسیر داد.
معرفی کلیدهای ضد سرقت فورد در اروپا
مشکل سرقت خودروهای مجهز به کلیدهای کیلس در اروپا رو به افزایش است.خوشبختانه دو خودروی محبوب اروپا یعنی فورد فیستا و فوکوس به تکنولوژی جدیدی مجهز شده‌اند تا به جنگ سارقان بروند.

آخرین اخبار

راهکارهای GISP برای اطمینان‌بخشی اصالت قطعات برای مصرف‌کنندگان
یکی از نگرانی‌هایی که همواره در زمان خرید قطعات یدکی در بازار وجود دارد، ریسک تقلب و عرضه قطعات غیر اصل است. در این میان گروه GISP که همواره بر عرضه قطعات ایرانی اصل تاکید دارد تمهیداتی اندیشیده تا اطمینان خریداران به خرید کالای اصلی جلب شود. در این زمینه با مهندس محسن میرزایی، مدیر مارکتینگ و برندینگ GISP گفتگویی داشتیم تا از راهکارهای این گروه برای تضمین اصالت قطعات در زمان خرید آگاه شویم.
همایش استانی گروه جی‌آی‌اس‌پی با شعار "همه ایران خانواده ماست" در رفسنجان برگزار شد
جمعه، هشتم آذر ماه، فعالان بازار قطعات یدکی شهرهای رفسنجان، کرمان، انار و شهر بابک شاهد برگزاری همایش استانی گروه جی‌آی‌اس‌پی در این شهر بودند.
مدیر تامین گروه GISP عنوان کرد: رونق اشتغال در صنعت قطعه‌سازی با حمایت از تامین‌کنندگان
در کسب و کارهایی مانند GISP هر چند بیش از هر چیز سمت توزیع و حضور در بازار قطعات یدکی دیده می‌شود، اما این کسب و کارها سمت دیگری نیز دارند که شاید کمتر دیده شود اما از نظر اهمیت، جایگاه بالایی دارند و آن سمت تامین قطعات و چگونگی ارتباط با تامین‌کنندگان است. مدیریت تامین در گروه GISP بر عهده مهرداد رحیمی نژاد است که در همین زمینه گفت وگویی با وی داشتیم.
Preloader