top bottom
تعریف بازاریابی چیست ؟

تعریف بازاریابی چیست ؟

از یک دیدگاه کلی، بازاریابی ، فرآیند اجتماعی و مدیریتی است که افراد و سازمان ها از مجرای ایجاد ارزش و مبادله آن با یکدیگر می توانند نیازها و خواست های خود را تامین کنند.

مرکز آموزش گروه GISP | ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

در زمان کنونی باید بتوان بازاریابی را درقالب جدید یعنی" تامین نیاز مشتری " مورد توجه قرار داد.اگر بازاریابی نیازهای مشتری را درک کند ، محصولات موردنیاز او را تولید و بالاترین ارزش را به او ارایه می کند.اگر بازاریاب نیازهای مشتری را درک کند ، محصولات مورد نیاز او را تولید و بالاترین ارزش را به او ارایه کند، به قمیت معقول تعیین ، اقدام به پخش و به شیوه ای اثربخش ترویج نماید ، در فروش آن ها مشکلی نخواهد داشت.در واقع به گفته پیتر دراکر ، هدف بازاریابی غیرضروری سازی فروش است.فروش و تبلیغ دو متغیر بزاریابی هستند.یعنی مجموعه ای از ابزارها و روش های بازاریابی که می توانند نیازهای مشتری را تامین و با وی رابطه برقرار سازند.

از یک دیدگاه کلی تر ، بازاریابی ، فرآیند اجتماعی و مدیریتی است که افراد و سازمان ها از مجرای ایجاد ارزش و مبادله آن با یکدیگر می توانند نیازها و خواست های خود را تامین کنند و از زاویه ای محدودتر، بازاریابی مستلزم ایجاد رابطه سودآوری و مبادله ای ارزشمند با مشتریان است.از این رو ،ما بازاریابی را به این گونه تعریف می کنیم :  فرایندی که شرکت ها برای مشتریان ارزش ایجاد می کنند، با آنان رابطه ای قوی برقرار می کنند تا بتوانند از مجرای آن برای خود ارزش ایجاد کرده یا برارزش خود بیافزایند.

 

آخرین مطالب آموزشی

بوش سیلندر و وظایف آن در موتور خودرو
یک موتور درون‌سوز از اجزای ثابتی تشکیل شده است که سیلندر و پیستون را می‌توان اصلی‌ترین آن‌ها دانست. پیستون قسمت متحرک و سیلندر قسمت ثابت یک موتور است.
آشنایی با سنسورهای خودرو: سنسور یا سوئیچ اینرسی
در این مقالات فنی قصد داریم سنسور‌های مختلف خودرو و کارکرد هر یک را به اختصار مرور کنیم. به علاوه در هر مقاله خرابی‌های رایج در سنسورها و راه‌های تشخیص آن را مرور می‌کنیم. در این بخش به سراغ سنسور اینرسی یا سوئیچ اینرسی خواهیم رفت.
آشنایی با سنسورهای خودرو: سنسور دور موتور
در این مقالات فنی قصد داریم سنسور‌های مختلف خودرو و کارکرد هر یک را به اختصار مرور کنیم. به علاوه در هر مقاله خرابی‌های رایج در سنسورها و راه‌های تشخیص آن را مرور می‌کنیم. در این بخش به سراغ سنسور دور موتور یا سنسور موقعیت میل لنگ خواهیم رفت.
دانستنی‌های سفر در تابستان: با خودرویی که جوش آورده چه کنیم؟
سفر با خودرو به ویژه، یک سفر تابستانی همراه با خانواده می‌تواند بسیار لذت بخش باشد اما خرابی ماشین در سفر می‌تواند همه چیز را خراب کند. در این مقالات قصد داریم خرابی‌های خودرو که ممکن است در سفر با آن‌ها برخورد کنید و راه‌های رفع سریع آن تا رسیدن به تعمیرکار را مرور کنیم. در این بخش به سراغ جوش آوردن ماشین می‌رویم.
شیشه های پایین یا کولر، مساله این است؟
استفاده از کولر و یا پایین آوردن شیشه ها یکی از دغدغه های رانندگان در روزهای گرم به ویژه در فصل تابستان است. در اینجا به این مساله خواهیم پرداخت که کدام یک از این دو روش بهتر است.
Preloader