top bottom
تعریف بازاریابی چیست ؟

تعریف بازاریابی چیست ؟

از یک دیدگاه کلی، بازاریابی ، فرآیند اجتماعی و مدیریتی است که افراد و سازمان ها از مجرای ایجاد ارزش و مبادله آن با یکدیگر می توانند نیازها و خواست های خود را تامین کنند.

مرکز آموزش گروه GISP | ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

در زمان کنونی باید بتوان بازاریابی را درقالب جدید یعنی" تامین نیاز مشتری " مورد توجه قرار داد.اگر بازاریابی نیازهای مشتری را درک کند ، محصولات موردنیاز او را تولید و بالاترین ارزش را به او ارایه می کند.اگر بازاریاب نیازهای مشتری را درک کند ، محصولات مورد نیاز او را تولید و بالاترین ارزش را به او ارایه کند، به قمیت معقول تعیین ، اقدام به پخش و به شیوه ای اثربخش ترویج نماید ، در فروش آن ها مشکلی نخواهد داشت.در واقع به گفته پیتر دراکر ، هدف بازاریابی غیرضروری سازی فروش است.فروش و تبلیغ دو متغیر بزاریابی هستند.یعنی مجموعه ای از ابزارها و روش های بازاریابی که می توانند نیازهای مشتری را تامین و با وی رابطه برقرار سازند.

از یک دیدگاه کلی تر ، بازاریابی ، فرآیند اجتماعی و مدیریتی است که افراد و سازمان ها از مجرای ایجاد ارزش و مبادله آن با یکدیگر می توانند نیازها و خواست های خود را تامین کنند و از زاویه ای محدودتر، بازاریابی مستلزم ایجاد رابطه سودآوری و مبادله ای ارزشمند با مشتریان است.از این رو ،ما بازاریابی را به این گونه تعریف می کنیم :  فرایندی که شرکت ها برای مشتریان ارزش ایجاد می کنند، با آنان رابطه ای قوی برقرار می کنند تا بتوانند از مجرای آن برای خود ارزش ایجاد کرده یا برارزش خود بیافزایند.

 

آخرین مطالب آموزشی

گاید سوپاپ، پشتیبان سوپاپ های هوا و دود
گاید سوپاپ قطعه ای استوانه ای شکل از فلز است که یا به صورت یکپارچه با سرسیلندر ریخته گری می شود و یا با فشار در سرسیلندر جای می گیرد.
میل بادامک، قطعه ای حیاتی در موتور خودرو
میل بادامک ها یکی دیگر از اجزاء حیاتی خودرو می باشند که موتورهای احتراقی را قادر به انجام کار می کند. اما میل بادامک چیست و چرا نقش مهمی در موتور خودرو دارد؟
آشنایی با انواع بازاریابی
بازاریابی انواع مختلفی دارد و در کشورهای مختلف به صورتی متنوع انجام می‌شود. هدف اصلی مدیران کسب و کارهای مختلف از استفاده از شیوه‌های متفاوت بازاریابی ایجاد یک برند معتبر و شناخته شده است.
تفاوت بازاریابی و فروش به زبان ساده
در تجارت های کوچک و در وهله نخست اغلب افراد بازاریابی و فروش را دو مفهوم یکسان می‌دانند، اما این دیدگاهی اشتباه است و این دو موضوع تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.
شاتون، متصل کننده پیستون به میل لنگ
شاتون یکی از اجزاء موتور خودرو است که حرکت را از پیستون به میل لنگ منتقل کرده و به عنوان یک اهرم عمل می کند. این قطعات معمولا از آلیاژهای آلومینیوم ریختگی و یا فولاد تولید می شود و به منظور تحمل تنش های دینامیکی از سوی احتراق و حرکت پیستون، طراحی می شوند.
Preloader