top bottom
تعریف بازاریابی چیست ؟

تعریف بازاریابی چیست ؟

از یک دیدگاه کلی، بازاریابی ، فرآیند اجتماعی و مدیریتی است که افراد و سازمان ها از مجرای ایجاد ارزش و مبادله آن با یکدیگر می توانند نیازها و خواست های خود را تامین کنند.

مرکز آموزش گروه GISP | ۱۳۹۸/۰۴/۲۹

در زمان کنونی باید بتوان بازاریابی را درقالب جدید یعنی" تامین نیاز مشتری " مورد توجه قرار داد.اگر بازاریابی نیازهای مشتری را درک کند ، محصولات موردنیاز او را تولید و بالاترین ارزش را به او ارایه می کند.اگر بازاریاب نیازهای مشتری را درک کند ، محصولات مورد نیاز او را تولید و بالاترین ارزش را به او ارایه کند، به قمیت معقول تعیین ، اقدام به پخش و به شیوه ای اثربخش ترویج نماید ، در فروش آن ها مشکلی نخواهد داشت.در واقع به گفته پیتر دراکر ، هدف بازاریابی غیرضروری سازی فروش است.فروش و تبلیغ دو متغیر بزاریابی هستند.یعنی مجموعه ای از ابزارها و روش های بازاریابی که می توانند نیازهای مشتری را تامین و با وی رابطه برقرار سازند.

از یک دیدگاه کلی تر ، بازاریابی ، فرآیند اجتماعی و مدیریتی است که افراد و سازمان ها از مجرای ایجاد ارزش و مبادله آن با یکدیگر می توانند نیازها و خواست های خود را تامین کنند و از زاویه ای محدودتر، بازاریابی مستلزم ایجاد رابطه سودآوری و مبادله ای ارزشمند با مشتریان است.از این رو ،ما بازاریابی را به این گونه تعریف می کنیم :  فرایندی که شرکت ها برای مشتریان ارزش ایجاد می کنند، با آنان رابطه ای قوی برقرار می کنند تا بتوانند از مجرای آن برای خود ارزش ایجاد کرده یا برارزش خود بیافزایند.

 

آخرین مطالب آموزشی

نگاهی به بخش داخلی بلوک سیلندر
بوش سیلندر، پیستون و گژن پین از جمله قطعات موتوری بوده که درون بلوک موتور جای گرفته و به نوعی بخش داخلی بلوک سیلندر را شکل می دهند.
آماده سازی خودرو برای سرما
هوا این روز‌‎ها در کشور به سرعت در حال سرد شدن است و به نظر می‌رسد باید برای زمستان آماده شویم. در این مطلب مروری بر چند اقدام مهم خواهیم داشت که پیش از زمستان باید برای آماده سازی خودرو انجام دهید تا هم زمستان بی دردسری را پشت سر بگذارید و هم به موتور خودرو آسیب نرسد.
سرسیلندر خودرو و دلایل خرابی آن
از آنجا که عملکرد موتور درونسوز وابسته به احتراق سوخت در یک محیط بسته است، عملا باید قطعه‌ای وجود داشته باشد تا آن سوی بلوک سیلندر را مسدود کند و محیطی بسته برای ورود هوا و سوخت و سپس احتراق ایجاد کند.
بوش سیلندر و وظایف آن در موتور خودرو
یک موتور درون‌سوز از اجزای ثابتی تشکیل شده است که سیلندر و پیستون را می‌توان اصلی‌ترین آن‌ها دانست. پیستون قسمت متحرک و سیلندر قسمت ثابت یک موتور است.
آشنایی با سنسورهای خودرو: سنسور یا سوئیچ اینرسی
در این مقالات فنی قصد داریم سنسور‌های مختلف خودرو و کارکرد هر یک را به اختصار مرور کنیم. به علاوه در هر مقاله خرابی‌های رایج در سنسورها و راه‌های تشخیص آن را مرور می‌کنیم. در این بخش به سراغ سنسور اینرسی یا سوئیچ اینرسی خواهیم رفت.
Preloader