top bottom
مهارت های مربوط به سر در روش توسعه مهارتی 4H

مهارت های مربوط به سر در روش توسعه مهارتی 4H

مهارت های زندگی در بخش سر بر روی مهارت هایی تمرکز دارد که به نوعی به افراد در توسعه توانایی خود برای انجام فعالیت های مربوط به مغز و در واقع سر انسان کمک می کند. مغز مرکز فرماندهی بدن می باشد که فعالیت هایی همچون تفکر و تصمیم گیری بر عهده آن است.

مرکز آموزش گروه GISP | ۱۳۹۸/۱۲/۱۷

اغلب ما در اینگونه مسائل به مشکل خورده و به دنبال راه حل می گردیم. لذا با توسعه و تقویت این مهارت ها می توان زندگی بهتری را برای خود رقم زد.

یکی از وظایف اصلی مغز انسان تفکر است، تفکری که در نهایت منجر به تصمیم گیری، حل مشکلات و یادگیری می شود. مغز انسان قدرت تصور و خیال دارد که به دنبال آن برای رسیدن به آرزوها و خواسته های خود برنامه ریزی کرده و در این راه از منابع زیادی گاه کمک می گیرد.بدین ترتیب به نوعی زندگی انسان تحت کنترل مغز او مدیریت می شود. پس لازم است که با مهارت های مربوط به مدیریت آشنا شد و در جهت توسعه آن ها کوشید تا زندگی خود را به بهترین نحو اداره کنیم و دستخوش ناملایمت های آن قرار نگیریم.

توانایی های که مربوط به بخش سر انسان می شود را می توان به کلی توانایی های مربوط به کسب دانش، استدلال و خلاقیت در نظر گرفت.

روش توسعه مهارتی 4H در بخش سر (Head) شامل دو دسته مهارت های مربوط به تفکر و مدیریت می شود.

این دو دسته هر کدام شامل زیرمجموعه هایی هستند که به شرح زیر می باشد:

مهارت های مربوط به تفکر: یادگیری فراگرفتن، تصمیم گیری، حل مساله، تفکر موشکافانه، فراگیری خدمت رسانی،

مهارت های مربوط به مدیریت: برنامه ریزی و سازمان دهی، استفاده خردمندانه از منابع، ثبت احوال، قابلیت حفظ بهبود مستمر، هدف گذاری

آخرین مطالب آموزشی

گاید سوپاپ، پشتیبان سوپاپ های هوا و دود
گاید سوپاپ قطعه ای استوانه ای شکل از فلز است که یا به صورت یکپارچه با سرسیلندر ریخته گری می شود و یا با فشار در سرسیلندر جای می گیرد.
میل بادامک، قطعه ای حیاتی در موتور خودرو
میل بادامک ها یکی دیگر از اجزاء حیاتی خودرو می باشند که موتورهای احتراقی را قادر به انجام کار می کند. اما میل بادامک چیست و چرا نقش مهمی در موتور خودرو دارد؟
آشنایی با انواع بازاریابی
بازاریابی انواع مختلفی دارد و در کشورهای مختلف به صورتی متنوع انجام می‌شود. هدف اصلی مدیران کسب و کارهای مختلف از استفاده از شیوه‌های متفاوت بازاریابی ایجاد یک برند معتبر و شناخته شده است.
تفاوت بازاریابی و فروش به زبان ساده
در تجارت های کوچک و در وهله نخست اغلب افراد بازاریابی و فروش را دو مفهوم یکسان می‌دانند، اما این دیدگاهی اشتباه است و این دو موضوع تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.
شاتون، متصل کننده پیستون به میل لنگ
شاتون یکی از اجزاء موتور خودرو است که حرکت را از پیستون به میل لنگ منتقل کرده و به عنوان یک اهرم عمل می کند. این قطعات معمولا از آلیاژهای آلومینیوم ریختگی و یا فولاد تولید می شود و به منظور تحمل تنش های دینامیکی از سوی احتراق و حرکت پیستون، طراحی می شوند.
Preloader