top bottom
مهارت های 4H چیست؟

مهارت های 4H چیست؟

مطرح شدن 4h به سال 1902 میلادی بازمی گردد که با همکاری چندین نفر از بخش های مختلف ایالات متحده آمریکا ایجاد شد.

مرکز آموزش گروه GISP | ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

هدف اصلی این روش توسعه شهروندی، رهبری، مسئولیت پذیری و مهارت های زندگی برای جوانان از طریق برنامه های آموزشی تجربی و رویکرد مثبت به رشد جوانان است.

نام این روش یعنی همان 4h مربوط به دربرگرفتن چهار گروه اصلی قلب (heart)، سر (head)، دست (hand) و سلامتی (health) می باشد.

در این روش همانطور که در شکل مشاهده می شود، هر مهارت دو دسته را در خود جای می دهد.

  • مهارت هایی که مربوط به قلب هستند شامل مهارت های برقراری ارتباط و توجه می شوند.
  • مهارت هایی که مربوط که سر هستند، مهارت های مدیریتی و تفکر را شامل می شوند.
  • مهارت هایی که مربوط به دست هستند، شامل بخشش و کار کردن می باشند.
  • مهارت هایی که سلامتی را در می گیرند، دو مهارت وجود و حیات یا همان زندگی کردن را در بر می گیرد.

این روش توسعه مهارت با باور به  قدرت جوانان و نوجوانان در تغییر دنیای اطراف ما شکل گرفته است. چرا که این کودکان، نوجوانان و جوانان هستند که روزی قرار است جای نسل قبلی خود را در اداره جامعه بگیرند. بنابراین توسعه مهارت های فردی و اجتماعی در این سنین بسیار پراهمیت است. اما این بدان معنا نیست که توسعه مهارت در سنین بالاتر قابل اجرا نمی باشد. این در واقع بستگی به خواست افراد دارد و باور به این مساله که خواستن توانستن است. ذهن انسان مکانیزم پیچیده ای دارد. در اینجا می توان به این جمله ارزشمند اشاره کرد که "آیا گمان میبری که جرم کوچکی هستی، در حالی که عالم بزرگی در درون خود داری". انسان به واقع چنین است و درک پیچیدگی های ان کار ساده ای نیست. دانشمندان همواره به دنبال کشف این پیچیدگی ها از جمله پیچیدگی ذهن انسان در یادگیری و تسلط بر دانش بوده اند. در مورد توسعه مهارت های فردی و اینکه می توان همواره و در هر سنی به دنبال آن بود، می توان گفت که هر مهارت و توانایی که اسنان دارد از ساعت ها تجربه و تمرین، با استفاده از دانش و روش های متفاوت و تکرار آن ها بدست آمده است.

ما در اینجا سعی داریم شما را با بخش های مختلف روش 4H در توسعه مهارت های فردی و اجتماعی آشنا کرده تا به نوبه خود قدمی برای پیشرفت و توسعه مردم عزیزمان که خانواده، کارمندان و مشتریان عزیر مجموعه Gisp را تشکیل می دهند برداریم.

برای آشنایی با این مهارت ها مطالب ما را در بخش رفتار سازمانی دنبال کنید.

آخرین مطالب آموزشی

گاید سوپاپ، پشتیبان سوپاپ های هوا و دود
گاید سوپاپ قطعه ای استوانه ای شکل از فلز است که یا به صورت یکپارچه با سرسیلندر ریخته گری می شود و یا با فشار در سرسیلندر جای می گیرد.
میل بادامک، قطعه ای حیاتی در موتور خودرو
میل بادامک ها یکی دیگر از اجزاء حیاتی خودرو می باشند که موتورهای احتراقی را قادر به انجام کار می کند. اما میل بادامک چیست و چرا نقش مهمی در موتور خودرو دارد؟
آشنایی با انواع بازاریابی
بازاریابی انواع مختلفی دارد و در کشورهای مختلف به صورتی متنوع انجام می‌شود. هدف اصلی مدیران کسب و کارهای مختلف از استفاده از شیوه‌های متفاوت بازاریابی ایجاد یک برند معتبر و شناخته شده است.
تفاوت بازاریابی و فروش به زبان ساده
در تجارت های کوچک و در وهله نخست اغلب افراد بازاریابی و فروش را دو مفهوم یکسان می‌دانند، اما این دیدگاهی اشتباه است و این دو موضوع تفاوت زیادی با یکدیگر دارند.
شاتون، متصل کننده پیستون به میل لنگ
شاتون یکی از اجزاء موتور خودرو است که حرکت را از پیستون به میل لنگ منتقل کرده و به عنوان یک اهرم عمل می کند. این قطعات معمولا از آلیاژهای آلومینیوم ریختگی و یا فولاد تولید می شود و به منظور تحمل تنش های دینامیکی از سوی احتراق و حرکت پیستون، طراحی می شوند.
Preloader